Убиства со монограм
Антолог

Убиства со монограм

Шифра на артикл: 037506
ISBN: 9786082433844
Код на производителот: 37506
Автор: Софи Хана
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нов роман за Херкул Поаро – ново таинствено убиство што мое да го реши само брилијантниот белгиски детектив. „Јас сум мртва ена, или ќе бидам наскоро…“ Мирната вечера на Херкул Поаро во едно лондонско кафуле ја прекинува непозната ена што му се доверува дека наскоро ќе биде убиена. Иако видно уплашена, таа го моли Поаро да не го бара нејзиниот убиеc бидејќи со нејзината смрт правдата ќе биде задоволена. Истата вечер во еден отмен лондонски хотел се убиени тројcа гости, а на секого од нив во уста му е оставено по едно копче. Дали овие убиства се поврзани со преплашжената ена? И, додека Поаро се труди да го расветли случајот, на повидок е четврто убиство. Во стилот на брилијантната Агата Кристи, Софи Хана нè води низ една Ќаволски замрсена загатка, која не мое да ја разреши никој освен ненадминатиот Херкул Поаро.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Софи Хана
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници320

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB