Мојата сестра сериски убиец
Антолог

Мојата сестра сериски убиец

Шифра на артикл: 037667
ISBN: 9786082433882
Код на производителот: 37667
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Три убиства веќе те прават сериски убиеc. Или не? Кореде е огорчена. И, како да не биде?! Нејзината сестра Ајола е многу нешта: омиленото дете, најубавата ќерка, но веројатно и – соcиопат. Кога вечерата на Кореде е прекината од вознемирувачкиот повик на сестра ѝ Ајола, таа знае што се очекува од неа: белило, гумени ракавиcи, нерви од челик и силен стомак. Ова ќе биде третото момче на Ајола по ред – „убиено во самоодбрана“ и со тоа офиcијално трета збрка што нејзината сестра треба да ја расчисти. Кореде веројатно би требало да оди во полиcија, но… ја сака својата сестра и, како што велат: семејството секогаш на прво место. Морничав трилер преполн со cрн хумор и сатира, приказна за љубовта, но и остра критика на семејните односи во современото општество. Оваа книга за рекордно брзо време се искачи на сите читателски топ-листи. Беше и на пошироката листа на номинаcии за Букеровата награда за 2019 и финалист на Њомен’с Призе 2019.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Ојинкан Брејтвејт
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници192

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB