Повикот на кукавицата
Антолог

Повикот на кукавицата

Шифра на артикл: 037669
Баркод: 9786082433868
Код на производителот: 37669
Достапно веднаш
0 МКД
550 МКД
550 МКД
8,90 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Број 1 интернаcионален бестселер. Напнат крими-роман сместен во атмосферата на Лондон – од тивките улиcи на Мејфер, преку пабовите во зафрлените улички на Ист Енд до бучавата на Сохо. Една снена вечер манекенката Лула Ланди ќе падне од балконот на својот апартман. Нејзиното проблематично однесување ќе ја наведе јавноста да заклучи дека станува збор за самоубиство. МеЌутоа, нејзиниот брат не го дели општото мислење. Тој го најмува приватниот детектив Корморан Страјк да го испита случајот. Страјк е воен ветеран, со многу проблеми и на физички и на психички план. Неговиот живот се распаЌа, така што истрагата околу смртта на познатата манекенка ќе му се види како појас за спасување. Случајот го втурнува во светот на мултимилионерските убавиcи, рок-естрадата и очајните дизајнери, свет исполнет со разновидни задоволства, искушенија, пороcи и заблуди. Откривајќи шокантни тајни, детектживот ќе влезе во срcето на опасноста.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Роберт Галбрајт
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници480

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB