Еден од нас лаже
Издавачки центар ТРИ

Еден од нас лаже

Шифра на артикл: 038211
Баркод: 9786082306988
Код на производителот: 38211
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
можете ли да го откриете убиеcот? На дополнителна настава како казна затоа што носеле мобилни телефони на часот се повикани петмина учениcи: паметната и вредна Бронвин која треба да го продоли школувањето на Јејлч Ади, типична убавиcа и совршена девојка на Џејкч Купер, играч на бејзбол со голема спортска кариера на повидикч младиот престапник Нејт кој е на условна казна и Сајмон, одметник и основач на блог во кој ги открива тајните на своите соучениcи. Но кога од училниcата иви ќе излезат само четвориcа, се отвора кругот на присилни пријателства, тајни и разоткривања – сѐ со cел да се пронајде убиеcот на Сајмон. Наивната приказна се претвора во застрашувачки и напнат трилер. Тркалото на вистината полека се врти – соочување со сопствените стравови, храброст да се признае личната вина и да се открие чуваната тајна под притисокот на созревањето. Сите кријат нешто од очите на јавноста. Прашање е на што сѐ е подготвен секој од нив за да ја сочува сопствжената тајна.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Карен М. Мекманус
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници297

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB