Мојата мрачна Ванеса
Арс Ламина

Мојата мрачна Ванеса

Шифра на артикл: 042838
ISBN: 9786082671864
Код на производителот: 42838
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
2000 г. Соочена со првите тешкотии во животот, но амбициозна и желна за побрзо да порасне, Ванеса Вај е втора година во престижно средно училиште кога влегува во афера со Џејкоб Стрејн, магнетски привлечен професор по книжевност. 2017 г. Речиси дваесет години подоцна, со бранот обвиненија против моќни мажи, старите гревови пристигнуваат за наплата. Некогашната ученичка го обвинува Стрејн за сексуална злоупотреба и очекува од Ванеса да го стори истото. Ванеса е вџасена, бидејќи нејзината врска со Стрејн била љубов. Во тоа е сигурна. Сепак, црвот на сомнежот ù ги нагризува сеќавањата и таа почнува да ги преиспитува спомените, да размислува за сè што се случило, за повторно да ја дефинира љубовната приказна, која всушност никогаш не завршила и која го обележува нејзиното постоење, нејзиниот живот. Дали навистина била жртва, и тоа само една од многуте?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Кејт Елизабет Расел
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници343
Во моментов нема коментари

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон ле Каре
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бојн
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter James
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jo Nesbo
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Крис Картер
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Луси Фоли
490 МКД
7,93 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.16 MB