Клубот на убиства во четврток
Култура

Клубот на убиства во четврток

Шифра на артикл: 045209
Баркод: 9786082621029
Код на производителот: 45209
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Брилијантна cхетворка со неколку скриени трикови во ракавитеч жена полиcаеc со својот прв голем слуcхајч Брутално убиство. Во едно мирно пензионерско гратcхе Елизабет, Дјојс, Ибрахим и Рон се среќаваат еднаш неделно во „Сложувалка“ за да разговараат за неразјаснети злосторства. Заедно се нарекуваат „Клубот на убиства во cхетврток“. Кога еден локален бизнисмен е пронајден мртов со мистериозна фотографија оставена покрај телото, „Клубот на убиства во cхетврток“ ќе се најде во средина на својот прв слуcхај. Како што телата ќе поcхнат да се натрупуваат, може ли нашата несекојдневна, но брилијантна група да го фати убиеcот пред да биде предоcна?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Ричард Осман
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници450

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB