Ловејќи го ветрот
Збор

Ловејќи го ветрот

Шифра на артикл: 047029
Баркод: 9786086671907
Код на производителот: 47029
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Што се случи со Брижит Бертхолд? Тоа прашање го прогонува Даниел Витез уште од неговата тринаесетта година, кога тој и десетгодишната Брижит успеваат да им избегаат на агентите од Гестапо кои ги уапсиле нивните родители. Тие преживуваат мачно патување од Германија до Англија, за по нивното конечно пристигнување, да бидат разделени. Даниел ветува дека по војната ќе ја најде Брижит, ветување кое се бори да го исполни повеќе од седумдесет години. Сега, како богат старец, последната надеж на Даниел за пронаоѓање на Брижит е во Квенби Вон, американска новинарка која работи во Лондон. Тој верува дека упорноста на Квенби да пронајде исчезнати лица и нејзините лични инвестиции во поврзана приказна за шпионажа од Втората светска војна, ќе ѝ помогнат да успее таму каде што не успеале претходните истражувачи. Иако Квенби се бори со сопствени демони ― и е против идејата да се здружи со адвокатот на Даниел, Лукас Хаг, сепак приказната на Брижит премногу ја допира за да може да се спроти
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Мелани Дипсон
Издавач Збор
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници405

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB