Неочекуваниот посетител
Икона

Неочекуваниот посетител

Шифра на артикл: 047280
ISBN: 9789989168901
Код на производителот: 47280
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога еден туѓинец ќе заглави со својата кола во ендек во Јужен Велс една маглива вечер, помош и излез бара во првата куќа на која наидува најблизу до патот. Таму наоѓа жена со пиштол в рака, која немо стои над мртвото тело на нејзиниот хендикепиран сопруг. Признава убиство и неочекуваниот посетител се нуди да ѝ помогне да подготви лажна приказна. Но можно ли е Лора Ворик да не го сторила злосторот? И ако е така, кого штити?… „Како мартини – крцкаво, суво, софисти цирано – на големо задоволство на сите вљубеници во трилерските заплети на Кристи“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Агата Кристи
Издавач Икона
Јазик Македонски
Година на објавување2009
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB