Розата што убива
Бата Прес

Розата што убива

Шифра на артикл: 049351
ISBN: 9786082531779
Код на производителот: 49351
Автор: М. Дели
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Психолошкиот трилер на М. Дели, Розата што убива е совршено компонирана криминалистичка и љубовна сторија. Како и во другите многубројни романи чиј автор се појавува со псевдонимот М. Дели, своите главни ликови, двете убави сестри, ги лиши од секое добро на овој свет. Остануваат сами, незгрижени и без заштита. Махолт не е борбена. Таа е колеблива, површна и тешко дека би успеала ако не се потпира на својата сестра Гема. Додека бараат работа, судбината ги води во стариот замок на аристократската фамилија де Кампарен. Тука се вртат многу членови на фамилијата, гости и послуга. Извонредната романтична и крими приказна, со многу чувство ги опишува ликовите, и многумина од нив имаат по некоја црта што се чини сомнителна, таинствена или посебна. Љубовта на прв поглед, сјајот и цветните градини на замокот, близината на прекрасниот Кан, јужното приморје на Франција и Корзика, не можат да ја скријат опасноста од злосторството што демне од сите страни.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор М. Дели
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници190

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.42 MB