Признание
Бата Прес

Признание

Шифра на артикл: 050523
Баркод: 9786082531915
Код на производителот: 50523
Автор: Џо Спејн
Достапно веднаш
0 МКД
430 МКД
430 МКД
6,96 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Една ноќ, непознат маж влегува во луксузниот дом на поз­натиот банкар и тајкун Хари Макнамара и неговата жена Џули. Непознатиот, го претепува Хари додека згрозената Џули сето тоа само го набљудува, скаменета од страв. Речиси неполн час после нападот, ЏП Карни, се предава на полицијата. Признава дека до смрт го претепал Хари, но тврди дека нападот не е смислен претходно и дека не го знаел името на жртвата. Со оглед на тоа дека станува збор за озлогласениот банкар Хари Макнамара, детективите не можат, а да не се запрашаат, дали е навистина случаен чин на насилство или е поврзан со еден од многубројните гревови на Хари: корупција, себичност, прељуби, предавство… Овој возбудлив психолошки крими-трилер ќе ве натера да се запрашате кој е вистински виновник: Хари, Џули или ЏП? И дали предавањето на Карни е мотивирано од грижата на совест или неговото признавање е уште еден пресметан потег во таа смртоносна игра? Авторката Џо Спејн мајсторски ги портретира ликовите, но и случувањата во Ирска – Келтскиот тигар – пред економскиот подем и по крахот во последните децении.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Џо Спејн
Издавач Бата Прес
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници364

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB