Трчај мали, трчај
Збор

Трчај мали, трчај

Шифра на артикл: 052024
ISBN: 9786085002078
Код на производителот: 52024
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е возбудлива биографска приказна за очајната битка на Ники Круз против дрогата, алкохолизмот и насилното опкружување, додека тој бараше подобар начин на живот на улиците од Њујорк. Ники имал само три и пол години кога неговото срце се претворило во камен. Како едно од осумнаесетте деца родени од родители кои практикуваат вештерство, крвопролевањето и хаосот биле вообичаени појави во неговиот живот. Тој претрпел тешко физичко и психичко малтретирање од родителите. На 15 години, таткото на Ники го испратил кај еден од постарите браќа во Њујорк. Ники не останал долго со својот брат, туку избегал и на шеснаесет-годишна возраст станал член на озлогласената улична банда во Бруклин, позната како Мау Маус. За шест месеци тој станал нивни претседател. Ники бестрашно владеел со улиците како воен лидер на една од бандите од кои најмногу се плашат ривалите и полицијата. Изгубен е во циклусот на дрога, алкохол и брутално насилство. Како што расте репутацијата на Круз, така растат и неговите опседнувачки кошмари, но и сè почестите апсења и посети на психијатар. Неговиот живот забрзано се движи по удолница предвидувајќи му затвор или електрична столица. Но еден ден Ники Круз и неговиот живот се промениле. Во текот на неговиот живот спасил и сè уште спасува илјадници млади луѓе од лошиот живот на улицата. Што се случило за да дојде до таква трансформација?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Ники Круз, Бакинхам
Издавач Збор
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници350

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
300 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
Sačuvano u omiljne
520 МКД
Sačuvano u omiljne
590 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ане Рил
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Bolton Sharon
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Ian Fleming
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : John Grisham
1.699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Harlan Coben
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB