Не пукај Истанбул
Бата Прес

Не пукај Истанбул

Шифра на артикл: 052967
ISBN: 9786082531977
Код на производителот: 52967
Автор: Џелил Окер
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Колку пати овој град пукал во сите нас… Некој конечно го бара познатиот истанбулски детектив Ремзи Унал, кој мисли дека исчезнува од јавната сцена на велеградот, бидејќи одамна не добил ниту еден случај. Го бара Кемал Арсан, млад лекар кој ја бара својата исчезната девојка, Беѓум Калјон. Таа е медицинската сестра, која исчезнала пред една недела. Не се јавува на телефон, ниту некој ја видел. Детективот Ремзи Унал, поранешен цивилен пилот, кој своето истражување го започна со испрашување на блискиот круг на исчезнатата медицинска сестра, заклучува дека таа многу се плаши од нешто и оди кај нејзината блиска и искрена пријателка. Но…, наидува на необична глетка која обичниот случај на исчезнување го претвора во планиран случај на убиство: наоѓа труп на млад човек кој со еден куршум бил застрелан во срцето. Она што уште повеќе изненадува е идентитетот на жртвата… Џелил Окер, мајсторот на детективската литература, ги води читателите во авантура полна со изненадувања и пресврти, каде што се тестираат границите на човековата интелигенција. Со неговиот роман „Не пукај Истанбул“ ги освојува срцата создавајќи детективска авантура, со совршен заплет кој генијално ги спојува неизвесноста и суптилниот хумор… Џелил Окер (1952 – 2019) е роден во Кајсери, дипломирал англиски јазик и книжевност на Неговите детективски романи „Труп вреден илјада акции“, „Една капа еден пиштол“, „Гол труп“, „Труп со крампони“, „Победен и осамен“, „Последниот труп“ и „Бела ракавица и жолт плик“ со главниот детектив Ремзи Унал станаа најбараната детективска литература. Неговите романи се објавени во Германија, Шпанија, Грција и Холандија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Џелил Окер
Издавач Бата Прес
Возраст 6+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници323
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
Цена 520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
Цена 500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB