Почнуваме од крајот
Мартина

Почнуваме од крајот

Шифра на артикл: 057782
ISBN: 9786084995067
Код на производителот: 57782
Достапно веднаш
0 МКД
600 МКД
600 МКД
9,71 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
По триесет години Винсент е пуштен од затвор. Дачес и Вок мораат да се соочат со неволјите што ќе ги предизвика неговото враќање. Почнуваме од крајот е извонредна приказна за два вида семејства: она во кое сме родени и она што го создаваме. „Во импресивен и на моменти лирски трилер Витакер создава врвен заплет околу злосторството што се случило во сегашноста и одамна скриените тајни, нижејќи изненадување по изненадување до самиот крај.“ Kirkus Reviews „Витакер внесе големо освежување на книжевната сцена давајќи ѝ на својата трагична хероина прекрасен глас преполн со гнев и нежност.“ Vashington Post „Потресна, мрачна приказна чие дејство е извонредно водено.“ New York Times Book Revew „Маѓепсана неизвесност што го забрзува пулсот.“ Oprah Magazine „Силно и исконски. Трилер на годината без конкуренција.“ Mirror Правилно. Погрешно. Животот минува во некој меѓупростор.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Крис Витакер
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници465

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB