Лавиринтот
КСЦ Полица

Лавиринтот

Шифра на артикл: 061386
ISBN: 9786084979302
Автор: Аманда Лори
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Синот на Ерика Марсден, уметник, е затворен поради убиство од небрежност. Во состојба на тага, Ерика ги прекинува сите врски со семејството и пријателите и се повлекува во тивко селце на југоисточниот брег во близина на затворот во кој нејзиниот син ја издржува казната. Таму, во запуштена барака, таа е опседната со тоа да создаде лавиринт покрај океанот. За да го изгради - да најде излез од својата дилема - на Ерика ќе ѝ биде потребна помош од туѓинци. А тоа ќе бара од неа да има доверба во луѓето и да се пресмета со своето минато. „ Лавиринтот“ е хипнотичка приказна за вината и за негирањето, за напнатиот однос помеѓу родителите и децата, но и медитација за тоа како уметноста може да биде и безмилосно деструктивна, но и да помогне за враќање на разумот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Крими/Трилер
Автор Аманда Лори
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници211

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
550 МКД
8,90 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Алиса Фини
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lesley Pearse
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
320 МКД
5,18 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Даниел Петр
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
520 МКД
8,41 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB