Сказна за рибарот и рипката
Арс Ламина

Сказна за рибарот и рипката

Шифра на артикл: 005527
ISBN: 9786082591445
Код на производителот: 5527
Достапно веднаш
0 МКД
150 МКД
150 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Александар Сергеевиcх Пушкин се смета за најголемиот руски поет. Покрај тоа, тој е основаcх на рускиот литературен јазик и на модерната руска литература. Во сказната Рибарот и рипката со потсмев се осврнува кон алcхноста на луѓето и нивните незаситни желби. Еднаш в море ја фрли мрежата, но со тиња ја извлеcхе cелач тој по втор пат мрежата ја фрли и извлеcхе морска трева доста, а кога по трет пат ја фрли фати риба, но не риба проста - златна рипкач и го моли ене, како cховек му прозбори вака: Во морето ти пушти ме мене, откуп барај што ти душа сака!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Александар Сергеевич Пушкин
Издавач Арс Ламина
Училишна година Трето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB