Розата и вепарот
Арс Ламина

Розата и вепарот

Шифра на артикл: 005858
Баркод: 9786082591537
Код на производителот: 5858
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Кога се раѓа Розалена, таа е толку кревка што се чини дека нема да преживее. Но, со помош на самовилите, грдото, речиси проѕирно бебе се развива во жена на чијашто убавина никој не може да одолее. Преку контраст, Ане Провоуст ја претставува грдотијата во форма на вепар, кој е верен помошник на Розалена. Во текот на приказната, катастрофите што се случуваат во околината се поврзани со убавината на Розалена. Самовилите се борат да и помогнат да ја задржи убавината, а ангелите се борат за нејзината невиност. Судбината на крајот ја води Розалена до лордот Тиберт, грд како вепар, но и груб како вепар. Сепак, и во него има некоја нежност. ,,Розата и вепарот е инспирирана од ,,Убавицата и ѕверот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Ане Провоуст
Издавач Арс Ламина
Училишна година Осмо одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2018
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB