Децата од улицата Пал
Арс Ламина

Децата од улицата Пал

Шифра на артикл: 006811
ISBN: 9786082593623
Код на производителот: 6811
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Деcата од улиcата Пал“ е роман за ривалството на две детски друини од Будимпешта и нивните борби за освојување на просторот за играње. Во улиcата Пал во Будимпешта ивеела група момчиња чијшто најголем непријател била друината на cрвените кошули од ботаничката градина. Повод за конфликт на двете групи деcа е запленувањето на xамлиите на Немечек од улиcата Пал од страна на браќата Пастор од противничката група. Деcата го минувале своето немирно детство во воени игри, имитирајќи ги возрасните и јунаcите од прочитаните авантуристички романи. Но, на крајот, безгриното детство ќе биде трагично прекинато...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Молнар Ференц
Издавач Арс Ламина
Училишна година Шесто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници224

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB