Малиот Принц
Арс Ламина

Малиот Принц

Шифра на артикл: 006827
ISBN: 9786082591551
Код на производителот: 6827
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Малиот принc“ е книга за мали и за големи... Напишана во форма на бајка, таа ја раскаува приказната за малото момче кое доаЌа од една мошне далечна и мошне малечка планета и неговата потрага по пријателство и љубов. Ова е книга за светот и човекот, за возрасните и деcата, за животот и вистинските вредности: пријателството, љубовта, посветеноста и портвуваноста, за раЌањето и смртта, за yвездите и бесконечните пространства.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Антоан де Сент Егзипери
Издавач Арс Ламина
Училишна година Девето одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB