Светлината зад ридот
Арс Ламина

Светлината зад ридот

Шифра на артикл: 007616
ISBN: 9786082594101
Код на производителот: 7616
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
210 МКД
3,40 EUR
Заштеда: 40 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Едно спарно летно попладне, пред почетокот на учебната година, сè замре. Ни птиците не испуштаа глас, немаше скакулец да скокне, ниту гуштер да шавне. Четирите деца качени на сплавот среде реката и занесени во рибарењето, не забележаа дека наближува бура. Додека заслепени од молњите и задушувани од дождот што истураше се бореа со невремето, сплавот се откачи од сајлата и се пушти по реката! Како да се спасат? Дали да скокнат и да допливаат до брегот или да останат на сплавот?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Трајче Крстески
Издавач Арс Ламина
Училишна година Седмо одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Левин
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 40%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB