Авантурите на Том Соер
Арс Ламина

Авантурите на Том Соер

Шифра на артикл: 007754
ISBN: 9786082594095
Код на производителот: 7754
Автор: Марк Твејн
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
240 МКД
3,88 EUR
Заштеда: 50 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова е првиот авантуристички роман за деца на Марк Твен за Том Соер и Хаклбери Фин и е една од најпознатите и најчитаните книги во светот. Во него е прикажан животот покрај реката Мисисипи во четириесеттите години на 19 век преку авантурите на Том Соер. Том е јунак во очите на неговиte другари, но и постојан извор на проблеми за неговите најблиски –особено за неговата тетка Поли. Каде и да има некаква неволја или авантура – Том е таму. За време на едно топло лето, Том е сведок на убиство, бега од дома за да стане пират, се вљубува во Беки Тачер, присуствува на сопствениот погреб, спасува невин човек од бесилка, трага по богатство во куќа со духови и наоѓа кутија со злато...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Марк Твејн
Издавач Арс Ламина
Училишна година Седмо одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Карен Левин
150 МКД
2,43 EUR
Заштеда 40%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
100 МКД
1,62 EUR
Заштеда 50%
200 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.11 MB