Капетанот Торнадо
Арс Ламина

Капетанот Торнадо

Шифра на артикл: 008795
Баркод: 9786082594842
Код на производителот: 8795
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Морето е сино, како и небото. Капетанот Торнадо ја потпевнува песната „Ој, море длабоко...“. Ностромот Стипе Сипа загрижено се мурти и скришум го набљудува капетанот – знае дека нешто не е во ред. На предната палуба на бродот „Иглица“ патуваат педесет момчиња, а капетанот Торнадо е загрижен поради нив. Стариот морски волк не им верува многу на луѓе од копното. Ниту на возрасните, ниту на децата. И со право. Тие педесет мали главички му го претвораат животот во кошмар. И да не беа нивните педесет сестри, кој знае дали капетанот Торнадо воопшто ќе се „разбудеше“ од тој кошмар...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Миливој Матошец
Издавач Арс Ламина
Училишна година Четврто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници205

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.33 MB