Алиса во Земјата на чудата
Арс Ламина

Алиса во Земјата на чудата

Шифра на артикл: 008887
ISBN: 9786082594156
Код на производителот: 8887
Автор: Луис Керол
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Додека еден ден дремливо си седи крај речниот брег со сестра си, Алиса наеднаш забелеува бел зајак, дотеран во елече, како протрчува и вади xебен часовник извикувајќи: „О леле! О леле! Баш ќе задоcнам!“ Во истиот миг таа решава да го следи зајакот, влегува по него во една зајачка дупка и одеднаш паЌа низ еден чуден бунар по чија долина се гледаат еден куп креденcи и полиcи за книги. Кога ќе заврши падот, Алиса ќе се најде среде долг, низок ходник, осветлен од редиcа светилки што висат од таванот. Но, авантурата вистински почнува кога со златното клуче што ќе го најде, ќе ја отвори соодветната врата и ќе здогледа невидено прекрасна градина и ќе запознае уште многу необични ликови.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Луис Керол
Издавач Арс Ламина
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB