Хајди
Арс Ламина

Хајди

Шифра на артикл: 009023
ISBN: 9786082594163
Код на производителот: 9023
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Што ќе се случи кога едно мало девојче без родители е оставено да живее со својот студен и страшен дедо, во една мала колипка на швајцарските Алпи? Авантури, доживувања и многу научени нови работи! Хајди ги менува животите на сите околу неа: го враќа дедо ѝ помеѓу луѓето, ѝ ја враќа желбата за живот на баба ѝ и го учи Петар да чита. Но, најважната промена се случува кога нејзината болна другарка од големиот град Франкфурт, Клара, ќе дојде да ја посети. Дури тогаш вистински почнуваат авантурите.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Јохана Шпири
Издавач Арс Ламина
Училишна година Шесто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници208

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.45 MB