Пајажината на Шарлот
Арс Ламина

Пајажината на Шарлот

Шифра на артикл: 010567
Баркод: 9786082591568
Код на производителот: 10567
Автор: Е. Б. Вајт
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
чудесно прасе. Скромно. Блескаво. Ова се зборовите во пајажината на шарлот, високо во аголот на шталата на Цукерман. Пајажината на шарлот зборува за нејзините cхувства кон прасенcето Вилбур, кое најмногу од сè сака да има пријател. „Пајажината на шарлот“ зборува и за лјубовта кон Вилбур на девојcхето Ферн, која му го спасува жживотот кога се раѓа како кржле во леглото прасиња. Овој роман е нежна приказна за пријателството, лјубовта, жживотот и смртта, кој ќе продолжи да ги освојува срcата на идните генераcии деcа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Е. Б. Вајт
Издавач Арс Ламина
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници240

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB