Изброј ги ѕвездите
Арс Ламина

Изброј ги ѕвездите

Шифра на артикл: 038530
ISBN: 9786082597652
Код на производителот: 38530
Автор: Лоис Лаури
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Колку си храбра, малечка Анемари?“ Годината е 1943, а за Анемари Јохансен, жживотот во Копенхаген е сложена смеса од обичното домашно и училишно секојдневие, недостигот од храна и постојаното присуство на наcистички војниcи на улиcите. Храброста се чини како нејасна доблест, што ја поседуваат витези што убиваат змејови во приказните што ù ги раскажува на помалата сестра, Кирсти. Додека германските трупи ја почнуваат мисијата за „релоcирање“ на сите Евреи од Данска, семејството Јохансен ја згрижува најдобрата другарка на Анемари, Елен Росен, претставувајЌи ја како дел од семејството. Девојчињата живеат како сестри, сè додека не стане јасно дека треба да се стори нешто повеЌе за да се спасат Елен, нејзиното семејство и сите Евреи од Данска.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Лоис Лаури
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2020
Број на страници112

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB