Што е, а што не е? - стихувани гатанки
Арс Ламина

Што е, а што не е? - стихувани гатанки

Шифра на артикл: 040518
ISBN: 9786082599083
Код на производителот: 40518
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нашиот најголем собирач и запишувач на народното творештво, Марко К. Цепенков, собрал и запишал илјадници гатанки, поговорки, приказни и разни народни мудрости. Дел од тие гатанки се поместени токму во оваа книга. Тие се дадени во изворен облик – како што се запишани од Цепенков и со симболи на јазикот, во времето кога се создавани, а потоа патот до одговорите е стихуван, од страна на познатиот автор за деcа Васил Мукаетов. Во книгава децата-читатели ќе бидат активни соработници, бидејќи тие самите треба да ги допишат одговорите на стихуваните гатанки, кои ги има точно 99 на број!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Васил Мукаетов
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници168

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.44 MB