Pinoku : përrallë për një kukull
Арс Ламина

Pinoku : përrallë për një kukull

Шифра на артикл: 044608
Баркод: 9786082671574
Код на производителот: 44608
Автор: Karlo Kolodi
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Plakut te varfer Xhepeto i vjen nje ide per te bere nje kukull prej druri, nje kukull qe do te dukej si nje djale i vertete. Keshtu lindi Pinoku djallezor, i pa bundur, i cili, pasi arratiset nga shtepia, perjeton te gjitha llojet e aksidenteve, duke rene navisht ne kurthe dhe mezi shpeton koken hga te gjitha llojet e situatave te rrezikshme. Sidoqofte, ne fund Pinoku do te deshmoje se mund te jete i vyeshem, i bindur, i guximmshem, i kujdesshem dhe i dashur.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Karlo Kolodi
Издавач Арс Ламина
Јазик Албански
Година на објавување2020
Број на страници216

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB