Светлосна година
Арс Ламина

Светлосна година

Шифра на артикл: 045248
ISBN: 9786082672212
Код на производителот: 45248
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Стоев потресена пред Вили. Пред еден Вили Холер што го обожавав повеќе од сите други момчиња. И пред една Хелга Кауфман која никако не сакав да ја изгубам како другарка, која постојано ја имитирав и која беше мое огледало за иднината. Стоев потресена и пред сиот тој свет што ме туркаше лево и десно без да знае која сум, од каде доаѓам, кои ми се родителите. Ами ако уште го знаеја сето тоа?“ Оливера Николова во овој љубовен роман за млади успева да го опфати мачното снаоѓање на нашите луѓе во друга средина, проследено со потценување на сопствените вредности и чувство на неприпадност. Осознавањето токму на спротивното: дека различноста е преценета во однос на истоста на сите човечки битија е вистинската порака на „Светлосна година“. Љубовта и разбирањето на Другиот се решение на нашето време и на состојбите во кои нѐ фрла животот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Оливера Николова
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници204

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB