Thirrja e egërsisë
Арс Ламина

Thirrja e egërsisë

Шифра на артикл: 045472
ISBN: 9786082672908
Код на производителот: 45472
Автор: Jack London
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Gjysmë bernardinas, gjysmë bari skocez, Baku u vodh nga shtëpia dhe iu shit një tregtari me qen. Së shpejti u gjend në anije që udhëtonte për në Kanada, në jehonën e fluksit të arit. Instinktet e Bakut fillojnë të zgjohen derisa ai punon në zyrë postare dhe është i detyruar të luftojë për mbijetesë. Pasi u shit në grup amerikanësh në kërkim të arit, Baku shpëtohet nga Xhon Torton, me të cilin ai shoqërohet. Pavarësisht nga lidhja e fortë që ai ndjente për njeriun, thirrja e egërsisë është shumë e fortë. Në pamundësi për të rezistuar, ai nis një udhëtim nëpër shkretëtirën e pashkelur në kërkim të ligjeve fillestare të natyrës. Romani „Thirrja e egërsisë” e hulumton thirrjen e pashmangshme të instinkteve të Bakut jashtë civilizimit kah natyra dhe ligjet e egërsisë.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Jack London
Издавач Арс Ламина
Јазик Албански
Година на објавување2021
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.2 MB