Кога ми ги убиваа животните
Арс Ламина

Кога ми ги убиваа животните

Шифра на артикл: 047299
Баркод: 978-608-267-280-9
Код на производителот: 47299
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Романот за деца „Кога ми ги убиваа животните“ е продолжение на романот „Светлина зад ридот“. Дејството од селото Живно се префрла во најблискиот град. Петре треба да тргне во средно училиште и Дедото заминува во град за да му обезбеди услови за јживот, каде што подоцна му се придружува и Петре. Тие се зблијуваат со едно момче по име Дамјан и со неговото семејство. Дамјан и Петре стануваат неразделни другари и заедно доживуваат секакви згоди и незгоди. Дедото со помош на градоначалникот успева да отвори зоолошка градина во дворот на куќата и донесува знајни и незнајни животни. Но, некој ги убива! Кој? И зошто?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор Трајче Крстески
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ana Frank
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Mato Lovrak
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : James Matthew Barrie
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB