Детелинки-белинки : современи бајки со четири листенца
Арс Ламина

Детелинки-белинки : современи бајки со четири листенца

Шифра на артикл: 050775
ISBN: 9786082676265
Код на производителот: 50775
Автор: /
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Детелинки - белинки е збирка од шеснаесет современи бајки наредени во четири циклуси како четири листенца на среќната детелинка. Современите бајки го збогатуваат омилениот жанр на децата. Некои од нив се случуваат и во наше време, на наши предели и со препознатливи ликови од нашето опкружување, со што уште повеќе им се приближуваат на малите големи читатели.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лектири и читанки за основно образование
Автор /
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници99

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB