Вештина на влијанието
Култура

Вештина на влијанието

Шифра на артикл: 000229
ISBN: 9789989328053
Код на производителот: 229
Автор: Д.Р. Гилберт
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како што и самиот Драгиша Ристовски вели: во жживотот се е продажба!, Умеете ли да се продадете? е навистина вистинско прашање за секој деловен човек, па и за луѓе што не се дитектно инволвирани во бизнисот. Ако не умееме да го преставиме својот најдобар производ, односно себеси, во најдобро светло ја губиме трката. Некои, можеби не толку умешни и паметни во однос на нас, ќе го заземат нашето место само затоа што се подобри продавачи. Во денешната трка, за успех ни е потребно, покрај формалното образование, се повеќе и неформално образование, што подразбира и збир на комуникациски вештини што водат кон совлаадување на вештината на влијанието и уберувањето. ....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Д.Р. Гилберт
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници194

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : R Charan
1.999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
699 МКД
Sačuvano u omiljne
400 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
380 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.43 MB