Како да ги унапредите вашите преговарачки вештини
Култура

Како да ги унапредите вашите преговарачки вештини

Шифра на артикл: 000239
ISBN: 9789989327322
Код на производителот: 239
Автор: Д.Р. Гилберт
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нашиот образовен систем не учи на се и сештоод тоа колку крави има во швајцарија до тоа колкаво е производството на јаглен во Чиле, само не она што ни е најпотребно во секојдневниот приватен и деловен жживот-комуникациските и преговарачките вештини. А тогаш, кога ќе увидиме дека не сме најдобри во тоа, мирно го прифаќаме фактот дека сме од Балканот и дека е тоа така и дека не може поинаку да биде. Најверојатно затоа и досега немало многу книги со оваа тематика на овие простори, книга од наши автори. Оваа книга е чекор напред на наш човек кој во себе носи енергија која може да промени и поединец и општество. Во неа нема агресивност. Преговарањето се претставува како вештина, како витешка карактеристика, со целосно почитување на потребата и желбата на другата страна. Напишана е на современ, разбирлив јазик и јазик полн со лични искуства и доживувања. Немам дилема дека авторот на книгата добро знае за што пишува и дека во тоа е многу добар.....
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Д.Р. Гилберт
Издавач Култура
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници161

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џеф Безос
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
Цена 380 МКД
6,15 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Д.Р. Гилберт
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB