Почни со зошто
Издавачки центар ТРИ

Почни со зошто

Шифра на артикл: 004934
ISBN: 9786084569688
Код на производителот: 4934
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во бизнисот не е важно што правите туку ЗОжТО го правите. Сајмон Синек е еден од најбараните автори и говорници на светот. Неговиот настап на видеоплатформата Тед е вториот најгледан на сите времиња, со над 36 милиони прегледи, а Почни со зошто како глобален бестселер ги освои светските топ-листи. Причината за тоа е што откритијата на Синек имаат неверојатно влијание врз успехот на која било организација. Тој забележа една знацајна работа: многу цесто сме толку оптоварени со тоа сто правиме и како правиме сто цесто забораваме зошто го правиме тоа. Ако ја изгубиме од вид таа сустинска прицина, ке ја изгубиме мокта да бидеме лидери и, што е уште повазно, да ги инспирираме лугето околу себе. Во оваа книга Синек со оцигледни примери показува што им е заедницко на Епл, Харли Дејвисон, Дизни, Старбакс, Мартин Лутер Кинг, Бил Гејтс, Томас Едисон, браќата Рајт-тие никогаш не го заборавиле своето зошто, со кое го инспирираат светот околу себе и стануваат примери за големи лидери.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Сајмон Синек
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници245

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џеф Безос
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
380 МКД
6,15 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Д.Р. Гилберт
250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB