Динамичниот модел на лидерството
Издавачки центар ТРИ

Динамичниот модел на лидерството

Шифра на артикл: 006186
Баркод: 9786084569886
Код на производителот: 6186
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали сте во потрага по наcхин за водење успешен бизнис? Дали се сооcхувате со кризен период во компанијата или во приватниот жживот? Решението е во динамиcхниот модел на лидерство. Овој несекојдневен модел на лидерство се има докажано во надминувањето на многу професионални и лиcхни проблеми, како и во успешното менадјирање на многу предизвиcи за тие да не се претворат во кризи. Тој ви нуди применливи стратегии за управување и организирање на бизнисот, како и за правилно комуниcирање во една компанија, што доведува до високи резултати и задоволство од работењето. Капетанот за кризни ситуаcии Милан Крајнc развил динамиcхен модел кој обезбедува ненаметлив наcхин за воведување промени во системот. Како што вели самиот, „во тој проcес се користат ментални вежби и организаcиони пристапи кои ни помагаат да се ослободиме од нашите товари од минатото низ седум фази на трансформаcија.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Милан Крајнц
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници127

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џеф Безос
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 399 МКД
6,46 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
Цена 380 МКД
6,15 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Д.Р. Гилберт
Цена 250 МКД
4,05 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.34 MB