Како да станете ефективен лидер
Издавачки центар ТРИ

Како да станете ефективен лидер

Шифра на артикл: 045136
ISBN: 9786082307541
Код на производителот: 45136
Автор: Дејл Крнеги
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Најважното нешто што го поседува една компанија се нејзините луѓе. Ако се стремите кон успех во работата и кариерата, треба да воспоставите рамнотежа меѓу лидерството и менаџирањето. Научете како да ги препознаете и искористите предностите на својот лидерски стил за да ги постигнете најдобрите резултати – за себе и за вашата организација. Откријте ги тајните на успешните луѓе: • Која е суштината на лидерството и менаџирањето? • Како да ги најдете и вработите најдобрите луѓе? • Како да ги мотивирате вработените, а притоа да останат одговорни? • Како може да се постигнат лесно менаџирање и високи резултати? • Како да се справите со конфликти и негативности?... Нашиот успех како лидери зависи од способноста да се соочиме со предизвиците, да се справиме со луѓето со тежок карактер, да им препуштаме на вработените одговорност за нивните цели и задолженија, а во исто време да ги обучуваме и мотивираме, да се грижиме за нив и да ги решаваме појавените проблеми. Разгледувајќи ги
Карактеристика Вредност
Kатегорија Лидерство
Автор Дејл Крнеги
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници186

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џеф Безос
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џон Бирн
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Robert Greene
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Робин Шарма
380 МКД
6,15 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.08 MB