16 бугарски поети-Избор од современата бугарска поезија
ПНВ Публикации

16 бугарски поети-Избор од современата бугарска поезија

Шифра на артикл: 093790
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа книга се претставени шеснаесет бугарски поети и веднаш да кажеме дека таа не претставува (некаква) антологија туку избор кој поврзува неколку актуелни поетски генерации кои го одразуваат современиот миг во бугарската поезија. Тие со своето различно поетско писмо се во потрага по нови духовни соговорници со кои ќе градат нови мостови на поврзување и ќе откриваат нови ненаселени простори на светлосниот поетски дух во новата светска поезија. - Славе Ѓорѓо Димоски
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска поезија
Автор Група автори
Издавач ПНВ Публикации
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници151

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 175 МКД
2,83 EUR
Заштеда 30%
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 140 МКД
2,27 EUR
Заштеда 30%
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.26 MB