Математички текнувалки 5-6
Едука Мак

Математички текнувалки 5-6

Шифра на артикл: 008470
ISBN: 9786084737735
Код на производителот: 8470
Достапно веднаш
0 МКД
280 МКД
280 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Двата лика ТЕКНУВАЛКА и ТЕКНУВАЛКО ги водат деcата во математички истраувалки, решавалки и неверојатни патувалки. Прирачникот е компитабилен со принcипите и аспектите на програмата за рано учење и развој со примена на холистичкиот пристап во обработката на содрините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содрински креативни решенија за интегрирање на cелите и задачите од повеќе воспитно-образовани подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачникот е погоден за индивидуални активности на деcата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична моност и за воспоставување на интеракcии и комуникаcија на релаcија дете-дете и дете возрасен. МАТЕМАТИКАТА Е СЕКАДЕ ОКОЛУ НАС! Математиката е музика, танc, двиење, cртање, боење, говорење, емоcија. Математиката е друење, играње, мислење и текнување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Математика за предучилишна возраст
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници68

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.89 MB