Математика - прирачник за предучилишна возраст, 4-5 години
Арс Ламина

Математика - прирачник за предучилишна возраст, 4-5 години

Шифра на артикл: 052092
Код на производителот: 52092
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Овој прирачник е наменет за учење математика за деца во предучилишна возраст (4-5 години). Содржините се подредени според Програмата за рано учење и развој и се приспособени на возраста на децата. Со помош на овој прирачник децата ќе се оспособат: за просторно ориентирање и вербално искажување на односите меѓу предметите, да ги препознаваат цифрите од 1 до 5, да бројат до 10 и да поврзуваат количество со број, за класификација, компарација и серијација според боја, форма, големина, вид и род, за одредување и препознавање на временските релации, да користат стандардни и нестандардни мерки за мерење и споредување на предметите, да ги користат математичките операции во практични ситуации. За полесно препознавање на барањата во задачите, на секоја страница има симболи што покажуваат што треба да се направи во задачата. Преку активностите во овој прирачник се поттикнува формирање особини на личноста кај детето: иницијативност, трпеливост, истрајност, љубопитност, прецизност и задоволство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Математика за предучилишна возраст
Автор Билјана Стојоска - Златков
Издавач Арс Ламина
Возраст 4+ години
Јазик Македонски
Година на објавување2022
Број на страници48

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB