Математички текнувалки 4-5
Едука Мак

Математички текнувалки 4-5

Шифра на артикл: 008471
ISBN: 9786084737728
Код на производителот: 8471
Достапно веднаш
0 МКД
240 МКД
240 МКД
3,88 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Двата лика ТЕКНУВАЛКА и ТЕКНУВАЛКО ги водат децата во математички истражувалки, решавалки и неверојатни патувалки. Прирачникот е компатибилен со принципите и аспектите на програмата за рано учење и развој со примена на холистичкиот пристап во обработката на содрините. Активностите се длабоко осмислени со различни илустративни и содржински креативни решенија за интегрирање на целите и задачите од повеќе воспитно-образовани подрачја и различните аспекти од развојот на детската личност. Прирачникот е погоден за индивидуални активности на децата, за развој според сопственото темпо и за неговото следење од страна на возрасните. Воедно даваат одлична можност и за воспоставување на интеракции и комуникација на релација дете-дете и дете возрасен. МАТЕМАТИКАТА Е СЕКАДЕ ОКОЛУ НАС! Математиката е музика, танц, движење, цртање, боење, говорење, емоција. Математиката е дружење, играње, мислење и текнување.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Математика за предучилишна возраст
Автор Ели Маказлиева
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.76 MB