Длабоко во тајната
Арс Ламина

Длабоко во тајната

Шифра на артикл: 002154
Баркод: 9786082590271
Код на производителот: 2154
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Јосе Луис Пеишото е еден од најпознатите и најпродаваните португалски современи автори. Тој е роден во мало рибарско гратче во португалскиот регион Алентејо и има дипломирано на катедрата за современи јазици и литература на Универзитетот „Нова“ во Лисабон. Пред да стане писател во 2001 година, неколку години работи како учител во Португалија и на Зелено’ртските Острови. Делата на Јосе Луис Пеишото се преведени на повеќе од 26 јазици и е добитник на повеќе реномирани литературни награди. Славниот Сарамаго за него вели дека тој е едно од најголемите и најпријатни откритија во скорешната португалска литература. „Длабоко во тајната“ е патопис за неговото патување во Северна Кореја, каде што Јосе Луис Пеишото е привилегиран спектатор на гротескната прослава на стогодишнината од раѓањето на починатиот диктатор Ким Ил Сунг во Пјонѓанг.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Биографии и мемоари
Автор Жосе Луис Пеишото
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2017
Број на страници176

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Riding
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : David Bailey
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Britney Spears
Цена 1.799 МКД
29,11 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Countess Of Carnvarvon
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frankie Dettori
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Angela Hart
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Jen Waite
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Annie Ernaux
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB