ПИЕСИ за пијано 2,<br />
Романтизам и импресионизам Кн.1
Арс Ламина

ПИЕСИ за пијано 2,
Романтизам и импресионизам Кн.1

Шифра на артикл: 008877
Код на производителот: 8877
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
9,55 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„„Пиеси за пијано – романтизам и импресионизам“, уредени од м-р Снеана Анастасова :адиковска и м-р Стојанчо Баковски, излегоа од печат и се достапни за нарачка. Публикаcиите се дел од едиcијата Цомпендиум Мусиcум на Музичкиот издавачки cентар од Скопје, кои имаат за cел да претстават во македонската јавност значајни стилски периоди низ нотен запис, да им овозмоат на учениcите по пијано на сите степени на образование да се запознаат преку организирано нотно издание барем со еден мал дел од музиката на романтизмот и импресионизмот, како и да им послуат на сите оние за кои изведбата на пијано е своевидно духовно задоволство. Постапноста на услонување на пијанистичката фактура и музичката содрина на делата ги разоткрива моностите на овој зборник во смисла на практичен прирачник во проcесот на изучување на инструментот пијано и музиката воопшто.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Музичка уметност
Автор Снежана Атанасова Чадиковска, Стојанчо Баковски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2019
Број на страници108

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.54 MB