Пиеси за пијано 1: Барок и класика
Арс Ламина

Пиеси за пијано 1: Барок и класика

Шифра на артикл: 048905
ISBN: 9786086521868
Код на производителот: 48905
Достапно веднаш
0 МКД
590 МКД
590 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Пиеси за пијано – барок и класика“, избор и уредување на м-р Снежана Анастасова Чадиковска. Публикациите се дел од едицијата Compendium Musicum на Музичкиот издавачки центар од Скопје, кои имаат за цел да претстават во македонската јавност значајни стилски периоди низ нотен запис, Зборникот „Пиеси за пијано – барок и класика“ пред македонската јавност претставува мал дел од два исклучително значајни периоди во развојот на европската музичко-пијанистичка култура преку нотен запис, со што има за цел да ја поддржи наставата по инструментот пијано на музичко-образовните институции, како и да им овозможи олеснет пристап кон вистинските бисери во пијано-литературата дури и на оние кои аматерски се занимаваат со пијаното. Оваа книга е прва во низата од три книги за пијаното посветени освен на барокот и класиката и на музиката за пијано од времето на романтизмот и на дваесеттиот и дваесет и првиот век.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Музичка уметност
Автор Снежана Атанасова Чадиковска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.8 MB