Реквием
Арс Ламина

Реквием

Шифра на артикл: 003502
ISBN: 9786082473727
Код на производителот: 3502
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова возбудливо финале на трилогијата „Делириум“, што се најде на листата на најпродавани книги според „њујорк тајмс“, е спој на акција и романса, полна со опасности, внатрешни дилеми и забранета лјубов. Сместена во дистописките Соединети Американски Држави, приказната продолжува од моментот кога повторно се појавува Алекс, првата лјубов на Лена, момчето кое го сакаше, момчето кое мислеше дека е мртво. Но, веќе ништо не е исто! Пред сè, самата Лена е променета. Таа сега е дел од отпорот, во средиштето на борбите. Дивината веќе не е безбедна, а регулаторите се насекаде, решени да го истребат отпорот. Променет е и Алекс, измачуван, сигурен дека ќе умре во затворот, полн горчина и бес. Од друга страна, тука е и Дјулијан, момчето кое го спаси Лена, момчето во кое штотуку почна да се влјубува. Во меѓувреме, најдобрата другарка на Лена, Хана, живее безбеден жживот без лјубов во Портланд, спарена со новиот градоначалник, Фред Харгров. „Реквием“ е раскажан од д
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романи и раскази за млади
Автор Лорен Оливер
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници328

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB