Значењето на бракот : семејството, државата, пазарот и моралот
Арс Ламина

Значењето на бракот : семејството, државата, пазарот и моралот

Шифра на артикл: 001697
ISBN: 9786082295749
Код на производителот: 1697
Автор: Роберт Џорџ
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга се осврнува на едно тешко прашање, статусот на институцијата брак во Америка во дваесет и првиот век. За жал, темата навлезе во нашиот јавен жживот во период кога условите на нашиот јавен дискурс изгледаат сиромашно опремени за да се вклучат во сериозна и нијансирана дискусија што се однесува на природата и целта на бракот во американското (или некое друго) општество. Политичките и правните маневри што водат кон легализацијата на хомосексуалниот брак во Масачусетс во пролетта, 2004 година направија дебатата за бракот во Американскиот јавен дискурс да се води на поширок и контроверзен начинотколку во претходните децении. Поларизираниот „монизам за правата“, а честопати и преморализираниот тон на американскиот јавен дискурс им ја отежнаа работата на интелектуалците, академиците и создавачите на политики што сакаа да ù дадат на пошироката јавност еден модел за разумно лјубопитство во природата и во целта на бракот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Социјална политика
Автор Роберт Џорџ
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници336

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.53 MB