Прирачник за компаративни социјални политики
Арс Ламина

Прирачник за компаративни социјални политики

Шифра на артикл: 004213
Баркод: 9786082293509
Код на производителот: 4213
Достапно веднаш
0 МКД
900 МКД
900 МКД
14,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Организирана во пет теми, оваа импресивна книга ги истраува контекстуалните, концепциските, аналитичките и процесните аспекти на спроведувањето компаративни социјални истраувања. Во првиот дел, авторите се занимаваат со децентрирање на дравата и со проширување на епистемолошката рамка низ која се анализираат повеќенационалните анализи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Социјална политика
Автор Патриша Кенет
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници440

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.78 MB