Животните од Европа - Пиши-бриши
Арс Ламина

Животните од Европа - Пиши-бриши

Шифра на артикл: 052152
ISBN: 9786082676227
Код на производителот: 52152
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Помогни му на штркот да се спакува за уште едно патување, на бувот да ги најде очилата за ден, на лисицата да ги дошие нарачките...Потоа поуживај во читањето на волкот, заедно со другите животни. Со овие едноставни и забавни активности, подредени по тежина, вежбанката ќе им помогне на децата од предучилишна возраст да ја вежбаат раката, да се навикнат на приборот за пишување и да стекнат самодоверба во првите чекори во цртањето и пишувањето, преку: • Почетно пишување разни видови линии (прави, коси, заоблени, брановидни и цикцак); • Слободно пишување линии; • Развивање на фините моторни вештини на мускулите на рацете и прстите (графомоторни вештини); • Можност вежбата да се повтори повеќепати и детето да се коригира самостојно. Оваа вежбанка е реупотреблива. На нејзините страници може да се пишува со овој или со друг маркер за бела табла (пиши-бриши), а се брише со марамче, обична ткаенина или сунѓер. На тој начин децата можат да се навраќаат на активностите повторно и повторно, што им овозможува градење на самодовербата, но и долготрајна забава.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Пиши-Бриши книги
Автор Оливера Ќорвезировска
Издавач Арс Ламина
Димензија A4
Возраст 0 - 3 години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници24

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.1 MB