Животните од Азија - Пиши-бриши
Арс Ламина

Животните од Азија - Пиши-бриши

Шифра на артикл: 054447
Баркод: 9786082676234
Код на производителот: 54447
Достапно веднаш
0 МКД
299 МКД
299 МКД
4,84 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Помогни ù на палавата панда да си го најде креветот од бамбус, доцртај му реси на слабините и на опашката на јакот и придружувај ја двогрбата камила на патот кон оазата. Со овие едноставни и забавни активности, подредени по тежина, вежбанката ќе им помогне на децата од предучилишна возраст да ја вежбаат раката, да се навикнат на приборот за пишување и да стекнат самодоверба во првите чекори во цртањето и пишувањето, преку: • Почетно пишување разни видови линии (прави, коси, заоблени, брановидни и цикцак); • Слободно пишување линии; • Развивање на фините моторни вештини на мускулите на рацете и прстите (графомоторни вештини); • Можност вежбата да се повтори повеќепати и детето да се коригира самостојно. Оваа вежбанка е реупотреблива. На нејзините страници може да се пишува со овој или со друг маркер за бела табла (пиши-бриши), а се брише со марамче, обична ткаенина или сунѓер.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Пиши-Бриши книги
Автор Оливера Ќорвезироска
Издавач Арс Ламина
Возраст 3+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници23

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB