Дете, тоа гордо звучи
Антолог

Дете, тоа гордо звучи

Шифра на артикл: 054468
Код на производителот: 54468
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Останува само да се каже дека оваа идеја Конески да се осознае, да се чита и како поет за деца, е за една ГОЛЕМА ПЕТКА! А требаше ли да поминат години и години за да го спознаеме Конески и како поет за деца?! Очигледно ДА! Но најбитно е што, кога-тогаш, еве ни го! Еве им го и на децата! Децата што го носат потенцијалот на човековата иднина, онаа иднина што ја посакуваме, на која се на­деваме, но која исто така не можеме докрај да ја предвидиме или да ја насочиме, а уште помалку и да ја контролираме.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Поезија за деца
Автор Блаже Конески
Издавач Антолог
Димензија A5
Возраст 3+ години
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2019
Број на страници84

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lisa Fipps
999 МКД
16,17 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB