Светот околу мене
Арс Ламина

Светот околу мене

Шифра на артикл: 000623
Баркод: 9786082476292
Код на производителот: 623
Достапно веднаш
0 МКД
180 МКД
180 МКД
2,91 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Изданието Светот околу мене претставува вежбанка по природни науки наменета за деца од предучилишна возраст (5-6 години). Оваа вежбанка претставува подготовка за природните науки што се изучуваат во основното деветгодишно образование според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ. Таа е дел од серијалот Природни науки во издание на Арс Ламина - публикации, што вклучува илустрирани учебници, корисни работни тетратки и вежбанки, научни читанки за учениците, прирачници за наставниците, како и дополнителни дидактички материјали и ресурси. Изданијата од серијалот Природни науки обезбедува стимулативни и активни начини за градење на вештините во науката, преку откривање на светот околу детето, овозмоувајќи на тој начин активен и забавен пристап кон изучувањето на природните науки уште од најмала возраст.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Природни науки и општество предучилишна
Автор Бранка Бугариска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници31

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.75 MB